Tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne w kulturach świata

Mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie online w klimacie świątecznym, czyli wykład pt.: „Tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne w kulturach świata” prowadzony przez studentów/tki naszego wydziału i współorganizowany wraz z Kołem Naukowym Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Spotkanie odbędzie się na specjalnym kanale MS Teams już w piątek, 8 stycznia o godzinie 18:00. Nie może Was zabraknąć! Poniżej program naszego wydarzenia, do zobaczenia!

▶ Link do kanału: https://bit.ly/38Z2eJx

📍 Program:
· Kinga Ragan // Kurisumasu i Oshōgatsu, czyli Boże Narodzenie i Nowy Rok na Wyspach Japońskich
· Liwia Cibis // Święta Bożego Narodzenia w wydaniu mieszkańców Półwyspu Koreańskiego
· Paulina Brzozowska // Chiński Nowy Rok i tradycje świąteczne w Państwie Środka
· Dominik Nowakowski // Śubh krisamas! Święta Bożego Narodzenia na Subkontynencie Indyjskim
· Alicja Trubas // Arabskie Boże Narodzenie i Nowy Rok
· Alicja Trubas // Święto Świateł – żydowska Chanuka